Vardas:     Slaptažodis:

info@badminton.lt
  RSL Open International U15 ir U13 turnyro rezultatai

RSL Open International Youth Badmintono turnyras (Vilnius, 2019 balandis)

Praėjusį savaitgalį Vilniuje surengtame tarptautiniame turnyre rungėsi jaunieji badmintonininkai

Vilniuje, Delfi Sporto centre savaitgalį vykusiame RSL Open International jaunių U15 ir U13 badmintono turnyre dalyvavo sportininkai iš Estijos, Latvijos, Baltarusijos ir Lietuvos. Turnyras įtrauktas į Badminton Europe reikšmingų jaunių amžiaus grupei skirtų turnyrų kalendorių, o į turnyro rezultatus bus atsižvelgiama skirstant žaidėjus 2020 Europos U15 čempionato turnyro lentelėse.

U15 amžiaus kategorijoje puikiai pasirodė šioje amžiaus grupėje rungtyniaujantis Domas Pakšys (treneris Sergej Leonovič, CBC Vilnius). Tai, kad sportininkas yra gerokai jaunesnis, jam visai netrukdo sėkmingai kautis su gerokai augesniais varžovais. Neseniai vykusiame Lietuvos U15 Čempionate Domas Pakšys tapo absoliučiu Lietuvos U15 čempionu, iškovojęs pirmąją vietą visose trijose kategorijose: vaikinų vieneto, vaikinų dvejeto ir mišraus dvejeto.

Šį savaitgalį Vilniuje vykusiame tarptautiniame turnyre Domas Pakšys įrodė, kad tai ne šiaip atsitiktinumas ir kad jis aukščiausių rezultatų gali siekti ne tik Lietuvos U15 varžybose bet ir tarptautiniuose turnyruose. Savaitgalį Domas vėl karaliavo badmintono aikštelėse, vėl pakartojo šimtaprocentinį rezultatą, tapdamas pirmos vietos laimėtoju visose trijose kategorijose: vaikinų vieneto, vaikinų dvejeto ir mišraus dvejeto. Domas vyrų vieneto finale trijų setų kovoje įveikė Estijos atstovą Karl Aksel Männik 21:11, 14:21, 21:17. Ketvirtą vietą iškovojo Matas Mackevičius (treneris Edgaras Slušnys, Kretingos BK) tik finale nusileidęs baltarusui Ivan Fralou (21:12, 15:21, 12:21).

U15 Vaikinų dvejetų kategorijoje kartu žaidę Domas Pakšys ir Ivan Fralou (Baltarusija) finale nugalėjo lietuvaičių porą iš pajūrio Vytautą Šukį (treneris D. Narvilas, Klaipėdos BK) ir Matą Mackevičių (treneris Edgaras Slušnys, Kretingos BK).

U15 Mišraus dvejetų finale susikovė lietuvaičiai, Domas Pakšys ir Jogailė Kelečiūtė (treneris S. Leonovič, CBC) prieš Vytautą Šukį ir Moniką Sukackaitę (treneris D. Narvilas, Klaipėdos BK). Sėkmė lydėjo vilniečius. Domas Pakšys ir Jogailė Kelečiūtė iškovojo pirmąją vietą, pergalę pasiekę rezultatu 21:17, 9:21, 21:15. Klaipėdiečiai liko antri, o Estijos sportininkams K.Männik, H.Merisalu teko tenkintis bronza.

Jau minėtai klaipėdietei Monikai Sukackaitei (treneris D. Narvilas, Klaipėdos BK) lygių nebuvo U15 merginų vienetų kategorijoje. Pirmą turnyro ratą įveikusi be žaidimo, Monika pasiekė keturias pergales iš eilės. Finalo akistatoje prieš Baltarusijos atstovę Ahata Kandratsyevą, rezultatu 21:18, 21:12 pasiekta pergalė garantavo Monikai Sukackaitei pirmąją vietą. Pusfinalį Monikai Sukackaitei pralaimėjusi Jogailė Kelečiūtė (treneris S. Leonovič, CBC) iškovojo ketvirtąją vietą tik po atkaklios kovos mažajame finale nusileidusi antru skirstymu žaidusiai Estijos badmintonininkei Heili Merisalu (15:21, 17:21).

Kartu merginų dvejetą žaidusios klaipėdietės Liepa Leonavičiūtė ir Monika Sukackaitė (treneris D. Narvilas, Klaipėdos BK) U15 merginų dvejetų finale įveikė estes Heili Merisalu ir Kerttu Voore (21:13, 21:18). Trečią vietą šioje kategorijoje iškovojo Baltarusijos duetas S.Yanovskaya, A.Nikalayeva rezultatu 21:18, 21:16 nugalėjusios vilnietes Jogailę Kelečiūtę ir Martyną Mariją Marcinkevičiūtę (treneris S. Leonovič, CBC).

Jaunesniems žaidėjams skirtame U13 turnyre lietuvaičiams sekėsi kiek prasčiau. Vaikinų vienetų kategorijoje geriausią rezultatą pasiekė Daniel Leonivič (treneris S. Leonovič, CBC) likęs tik per plauką nuo podiumo ir iškovojęs ketvirtąją vietą. Šios kategorijos prizininkais tapo užsieniečiai: M Joost (Estija) - I vieta, K. Filipenak (Baltarusija) - II vieta, B. Litvinenko (Baltarusija) - III vieta.

U13 merginų vienetų kovose labiausiai pasižymėjo ant turnyro prizininkų pakylos užkopusiosios Liepa Leonavičiūtė (treneris D. Narvilas, Klaipėdos BK) ir Jorūnė Šalnaitė (treneris R. Stapušaitis, SEB Badmintono akademija). Liepa iškovojo antrąją vietą, Jorūnė - trečiąją vietą. Pirmos vietos laimėtoja tapo Katsiaryna Zhidovich (Baltarusija).

U13 vaikinų dvejetų kategorijoje tebuvo keturios poros. Čia dominavo vienintelė svečių iš Baltarusijos pora Kanstantsin Filipenka
ir Bogdan Litvinenko pasiekę visas įmanomas pergales. Antroje vietoje liko jiems rimčiausią iššūkį metę Benediktas Kamantauskas
ir Adomas Zavackas (treneris P. Bartušis, K. Navicko badmintono akademija).

U13 merginų dvejetų kategorijos finalas tarp tapo, turbūt, vienu iš dramatiškiausių finalinių susitikimų. Čia rezultatu 20:22, 21:10, 23:21 pirmają vietą iškovojo Taja Leonovič (treneris S. Leonovič, CBC) ir Greta Vedrickaitė (treneris G. Plavinas, Vilniaus BK) nugalėjusios Jorūnę Šalnaitę (treneris R. Stapušaitis, SEB badmintono akademija) ir Jorę Kavaliauskaitę (treneris S. Leonovič, CBC). Trečios liko Liepa Leonavičiūtė ir Augustė Stankevičiūtė (treneris D. Narvilas, Klaipėdos BK).

U13 mišrių dvejetų kategorijos pirmąją vietą iškovojo svečiai iš Baltarusijos - K.Filipenka ir K.Kandratsyeva. Tačiau neblogai sekėsi ir lietuvaičiams: Tautvydas Puišys ir Jorūnė Šalnaitė (treneris R. Stapušaitis, SEB Badmintono akademija) pasipuošė turnyro sidabru, o brolis ir sesuo, Daniel ir Taja Leonovič (treneris S. Leonovič, CBC) - turnyro bronza.

2019-06-03 13:42
LBF rinktinių treniruočių stovykla (registracija)
   Žaidėjai   Reitingai  Klubai  LT rinktinės
   LBF   Kontaktai  Taisyklės  Dokumentai  VK posėdžiai  Lietuvos taurė  Žemaitijos taurė  PBL  Hummel lyga  Entuziazmas ir patirtis  Zanavyko taurė  Mėgėjų lyga  Istorija  Nuorodos