MIRROR VERSION LAST SYNC TIME: 2024-05-29 02:08 took:196.9 s.

 

Tournaments

[A] PBK Cup


2023 May 13 d.; Panevėžio KKSC rankinio sporto salė
MS WS MD WD XD
Suaug (A):
Suaug B (B): 3 1.95 9 1.8 5 1.4 6 1.2 7 1.7
Suaug C (C): 13 1.2 8 1 8 1.1
Suaug D (D): 8 1 8 1 10 1

Round 1
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
16.1 1d. Egidijus Serdikevičius + Aurėja Metrikytė Bye
16.2 1d. 10:00 1 Deiminas Tauškela + Saulė Butrimaitė-Tauškelienė 0:2 Valerijs Ščerbickis + Justina Ščeponavičė 15:21 11:21
16.3 1d. Edmundas Žiaunys + Jolanta Žiaunienė Bye
16.4 1d. Marijus Zigmuntas + Samantė Baliutavičiūtė Bye
16.5 1d. Darius Urbonas + Lauryna Kvedaraitė Bye
16.6 1d. Remigijus Skrebe + Eglė Tvaskienė Bye
16.7 1d. 10:00 2 Aurimas Balčiūnas + Dinara Žiaubrė 2:1 Kipras Banelis + Adriana Juodviršytė 21:14 24:26 21:15
16.8 1d. Andrius Urbonas + Jurgita Kundrotiene Bye
Round 2
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
8.1 1d. 10:25 6 Egidijus Serdikevičius + Aurėja Metrikytė 2:0 Valerijs Ščerbickis + Justina Ščeponavičė 21:16 21:10
8.2 1d. 10:25 1 Edmundas Žiaunys + Jolanta Žiaunienė 0:2 Marijus Zigmuntas + Samantė Baliutavičiūtė 10:21 04:21
8.3 1d. 10:25 7 Darius Urbonas + Lauryna Kvedaraitė 2:0 Remigijus Skrebe + Eglė Tvaskienė 21:19 21:18
8.4 1d. 10:25 1 Aurimas Balčiūnas + Dinara Žiaubrė 0:2 Andrius Urbonas + Jurgita Kundrotiene 15:21 18:21
9-16.1 1d. Bye Deiminas Tauškela + Saulė Butrimaitė-Tauškelienė
9-16.2 1d. Bye Bye
9-16.3 1d. Bye Bye
9-16.4 1d. Kipras Banelis + Adriana Juodviršytė Bye
Round 3
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
4.1 1d. 10:50 5 Egidijus Serdikevičius + Aurėja Metrikytė 2:0 Marijus Zigmuntas + Samantė Baliutavičiūtė 25:23 21:18
4.2 1d. 10:50 3 Darius Urbonas + Lauryna Kvedaraitė 2:0 Andrius Urbonas + Jurgita Kundrotiene 22:20 21:19
5-8.1 1d. 10:50 6 Valerijs Ščerbickis + Justina Ščeponavičė 2:1 Edmundas Žiaunys + Jolanta Žiaunienė 20:22 21:17 22:20
5-8.2 1d. 10:50 8 Remigijus Skrebe + Eglė Tvaskienė 2:1 Aurimas Balčiūnas + Dinara Žiaubrė 22:20 20:22 22:20
9-12.1 1d. Deiminas Tauškela + Saulė Butrimaitė-Tauškelienė Bye
9-12.2 1d. Bye Kipras Banelis + Adriana Juodviršytė
Round 4
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
2.1 1d. 11:15 3 Egidijus Serdikevičius + Aurėja Metrikytė 2:0 Darius Urbonas + Lauryna Kvedaraitė 21:13 21:15
3-4.1 1d. 11:40 9 Marijus Zigmuntas + Samantė Baliutavičiūtė 2:0 Andrius Urbonas + Jurgita Kundrotiene 21:09 21:10
5-6.1 1d. 11:40 1 Valerijs Ščerbickis + Justina Ščeponavičė 2:0 Remigijus Skrebe + Eglė Tvaskienė 21:18 21:19
7-8.1 1d. 11:40 2 Edmundas Žiaunys + Jolanta Žiaunienė 2:0 Aurimas Balčiūnas + Dinara Žiaubrė 21:13 21:13
9-10.1 1d. 10:50 2 Deiminas Tauškela + Saulė Butrimaitė-Tauškelienė 0:2 Kipras Banelis + Adriana Juodviršytė 14:21 11:21


Registration time has expired





Print version