MIRROR VERSION LAST SYNC TIME: 2024-04-12 02:08 took:236.5 s.

 

Tournaments

[A] Kelme International


2023 May 20 d.; Kelmės sporto centras
MS MD WD XD
Suaug B (B): 3 3 1.45 5 1.8 7 6
Suaug C (C): 12 1.5 7 1 4 1 8 1.5
Suaug D (D): 7 1 6 1 14 1

Round 1
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
16.1 1d. Egidijus Tavoras + Guoda Valošinaitė Bye
16.2 1d. 10:00 1 Vytautas Lataitis + Gintarė Povilaitytė 2:0 Vitalijus Petraitis + Lauryna Kvedaraitė 21:6 21:13
16.3 1d. 10:00 2 Linas Andrijauskas + Eglė Mockevičienė 2:1 Vytautas Dauskurdis + Irena Majauskiene 21:11 15:21 21:17
16.4 1d. 10:00 3 Osvaldas Paldavičius + Lina Gorienė 2:0 Vakaris Likas + Ugnė Gečaitė 21:3 21:8
16.5 1d. 10:00 4 Raimondas Jankauskas + Deimantė Valauskaitė 2:1 Darius Jurevičius + Livita Tvarevičienė 22:24 21:16 21:7
16.6 1d. 10:00 5 Edmundas Žiaunys + Jolanta Žiaunienė 2:0 Aidas Danbrauskas + Akvilė Sarulytė 21:10 21:9
16.7 1d. 10:00 6 Vilmantas Petuška + Dalia Šumskienė 0:2 Audrius Parnarauskas + Simona Braukaitė 20:22 18:21
16.8 1d. Deividas Staškevičius + Jurgita Kundrotiene Bye
Round 2
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
8.1 1d. 10:50 1 Egidijus Tavoras + Guoda Valošinaitė 1:2 Vytautas Lataitis + Gintarė Povilaitytė 15:21 21:19 17:21
8.2 1d. 10:50 2 Linas Andrijauskas + Eglė Mockevičienė 0:2 Osvaldas Paldavičius + Lina Gorienė 5:21 9:21
8.3 1d. 10:50 3 Raimondas Jankauskas + Deimantė Valauskaitė 2:0 Edmundas Žiaunys + Jolanta Žiaunienė 21:7 21:15
8.4 1d. 10:50 4 Audrius Parnarauskas + Simona Braukaitė 1:2 Deividas Staškevičius + Jurgita Kundrotiene 21:17 13:21 14:21
9-16.1 1d. Bye Vitalijus Petraitis + Lauryna Kvedaraitė
9-16.2 1d. 10:50 5 Vytautas Dauskurdis + Irena Majauskiene 2:0 Vakaris Likas + Ugnė Gečaitė 21:14 21:18
9-16.3 1d. 10:50 6 Darius Jurevičius + Livita Tvarevičienė 2:1 Aidas Danbrauskas + Akvilė Sarulytė 21:10 17:21 23:21
9-16.4 1d. Vilmantas Petuška + Dalia Šumskienė Bye
Round 3
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
4.1 1d. 11:15 7 Vytautas Lataitis + Gintarė Povilaitytė 1:2 Osvaldas Paldavičius + Lina Gorienė 21:10 18:21 21:23
4.2 1d. 11:40 1 Raimondas Jankauskas + Deimantė Valauskaitė 0:2 Deividas Staškevičius + Jurgita Kundrotiene 8:21 21:23
5-8.1 1d. 11:40 2 Egidijus Tavoras + Guoda Valošinaitė 2:0 Linas Andrijauskas + Eglė Mockevičienė 21:11 21:11
5-8.2 1d. 11:40 3 Edmundas Žiaunys + Jolanta Žiaunienė 0:2 Audrius Parnarauskas + Simona Braukaitė 13:21 18:21
9-12.1 1d. 11:40 4 Vitalijus Petraitis + Lauryna Kvedaraitė 2:0 Vytautas Dauskurdis + Irena Majauskiene 21:16 21:16
9-12.2 1d. 11:40 5 Darius Jurevičius + Livita Tvarevičienė 1:2 Vilmantas Petuška + Dalia Šumskienė 21:18 19:21 20:22
13-16.1 1d. 6 Bye Vakaris Likas + Ugnė Gečaitė
13-16.2 1d. 7 Aidas Danbrauskas + Akvilė Sarulytė Bye
Round 4
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
2.1 1d. 12:30 1 Osvaldas Paldavičius + Lina Gorienė 0:2 Deividas Staškevičius + Jurgita Kundrotiene 17:21 14:21
3-4.1 1d. 12:30 2 Vytautas Lataitis + Gintarė Povilaitytė 2:0 Raimondas Jankauskas + Deimantė Valauskaitė 21:12 21:8
5-6.1 1d. 12:30 3 Egidijus Tavoras + Guoda Valošinaitė 2:0 Audrius Parnarauskas + Simona Braukaitė 21:12 21:16
7-8.1 1d. 12:30 4 Linas Andrijauskas + Eglė Mockevičienė 2:1 Edmundas Žiaunys + Jolanta Žiaunienė 15:21 21:13 21:16
9-10.1 1d. 12:30 5 Vitalijus Petraitis + Lauryna Kvedaraitė 2:1 Vilmantas Petuška + Dalia Šumskienė 22:20 19:21 21:19
11-12.1 1d. 12:30 6 Vytautas Dauskurdis + Irena Majauskiene 0:2 Darius Jurevičius + Livita Tvarevičienė 17:21 14:21
13-14.1 1d. 12:30 7 Vakaris Likas + Ugnė Gečaitė 1:2 Aidas Danbrauskas + Akvilė Sarulytė 14:21 21:15 18:21


Registration time has expired





Print version