MIRROR VERSION LAST SYNC TIME: 2024-04-14 02:09 took:259.1 s.

 

Tournaments

[A] 18th Lithuanian Cup (Phase 4) A, AJ


2023 November 18 d. — 19 d.; BAUEN Badmintono Arena/Mega
MS WS MD WD XD
LT As: 18 48 11 48 15 24 10 24 18 24
[A] LT Aj (U19) ([A] LT Aj ): 17 24 20 24 7 12 10 12 12 12

Round 1
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
16.1 1d. Liepa Aleknavičiūtė + Uliana Deremeshko Bye
16.2 1d. 15:30 2 Liepa Leonavičiūtė + Dangė Lygnugarytė 2:0 Skaja Dapkutė + Ūla Budrytė 21:9 21:5 18'
16.3 1d. Gretė Velykytė + Skaistė Liutkutė Bye
16.4 1d. Vakarė Trakšelytė + Ieva Paškevičiūtė Bye
16.5 1d. Amelija Klimaitė + Nikolė Puchovičiūtė Bye
16.6 1d. Meida Levickaitė + Atėnė Peleckytė Bye
16.7 1d. 15:30 7 Rusnė Vidzėnaitė + Elija Sunkladaitė Erika Žiaušytė + Agota Narvilaite
16.8 1d. Gabija Beržinskaitė + Liepa Budrytė Bye
Round 2
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
8.1 1d. 16:30 6 Liepa Aleknavičiūtė + Uliana Deremeshko 2:0 Liepa Leonavičiūtė + Dangė Lygnugarytė 21:14 21:16 21'
8.2 1d. 16:30 7 Gretė Velykytė + Skaistė Liutkutė 0:2 Vakarė Trakšelytė + Ieva Paškevičiūtė 16:21 10:21 24'
8.3 1d. 17:00 3 Amelija Klimaitė + Nikolė Puchovičiūtė 2:0 Meida Levickaitė + Atėnė Peleckytė 21:15 21:11 18'
8.4 1d. 17:00 5 Erika Žiaušytė + Agota Narvilaite 0:2 Gabija Beržinskaitė + Liepa Budrytė 12:21 13:21 18'
9-16.1 1d. Bye Skaja Dapkutė + Ūla Budrytė
9-16.2 1d. Bye Bye
9-16.3 1d. Bye Bye
9-16.4 1d. Rusnė Vidzėnaitė + Elija Sunkladaitė Bye
Round 3
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
4.1 2d. 2d 11:00 6 Liepa Aleknavičiūtė + Uliana Deremeshko 2:1 Vakarė Trakšelytė + Ieva Paškevičiūtė 21:13 19:21 21:10 31'
4.2 2d. 2d 11:00 5 Amelija Klimaitė + Nikolė Puchovičiūtė 2:0 Gabija Beržinskaitė + Liepa Budrytė 21:19 21:12 20'
5-8.1 2d. 2d 11:00 3 Liepa Leonavičiūtė + Dangė Lygnugarytė 2:0 Gretė Velykytė + Skaistė Liutkutė 21:15 21:17 26'
5-8.2 2d. 2d 11:00 7 Meida Levickaitė + Atėnė Peleckytė 2:0 Erika Žiaušytė + Agota Narvilaite 21:12 21:13 17'
9-12.1 1d. Skaja Dapkutė + Ūla Budrytė Bye
9-12.2 1d. Bye Rusnė Vidzėnaitė + Elija Sunkladaitė
Round 4
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
2.1 2d. 2d 12:30 5 Liepa Aleknavičiūtė + Uliana Deremeshko 2:1 Amelija Klimaitė + Nikolė Puchovičiūtė 21:12 19:21 21:14 31'
3-4.1 2d. 2d 12:30 7 Vakarė Trakšelytė + Ieva Paškevičiūtė 2:0 Gabija Beržinskaitė + Liepa Budrytė 21:12 21:19 21'
5-6.1 2d. 2d 12:30 3 Liepa Leonavičiūtė + Dangė Lygnugarytė 2:1 Meida Levickaitė + Atėnė Peleckytė 19:21 21:13 21:19 37'
9-10.1 2d. 2d 12:30 4 Skaja Dapkutė + Ūla Budrytė Rusnė Vidzėnaitė + Elija Sunkladaitė


Registration time has expired





Print version