MIRROR VERSION LAST SYNC TIME: 2024-06-20 02:08 took:216.3 s.

 

Tournaments

[A] Ladies League


2024 May 11 d.; Delfi sporto centras
WD
LT Ds: 9

LT Ds / Women's double (WD)

GROUP A

Team 12345 Points Place
1
Vilma Kaikarienė
Ieva Kaikarytė
- 27:25 | 17:21 | 21:13 34' 21:8 | 21:10 16' 16:21 | 21:12 | 21:19 29' 21:16 | 21:19 21' 4 1
2
Gerda Ivaškevičienė
Gilmina Juškutė
25:27 | 21:17 | 13:21 34' - 21:12 | 21:8 16' 21:12 | 21:19 17' 18:21 | 18:21 21' 2 3
3
Vilma Juškienė
Olesija Rusinova
8:21 | 10:21 16' 12:21 | 8:21 16' - 10:21 | 14:21 19' 3:21 | 10:21 14' 0 5
4
Šarūnė Žygienė
Inga Berdešienė
21:16 | 12:21 | 19:21 29' 12:21 | 19:21 17' 21:10 | 21:14 19' - 11:21 | 10:21 19' 1 4
5
Laura Mikalajūnaitė
Sandra Bičkutė
16:21 | 19:21 21' 21:18 | 21:18 21' 21:3 | 21:10 14' 21:11 | 21:10 19' - 3 2

GROUP B

Team 1234 Points Place
1
Ugnė Gečaitė
Simona Braukaitė
- 17:21 | 21:17 | 21:16 30' 21:13 | 21:2 13' 13:21 | 14:21 16' 2 2
2
Luiza Ivanauskaitė
Akvilė Jovaišienė
21:17 | 17:21 | 16:21 30' - 21:6 | 21:6 12' 9:21 | 12:21 18' 1 3
3
- Žana Libman
- Tatsiana Kalasouskaya
13:21 | 2:21 13' 6:21 | 6:21 12' - 12:21 | 6:21 14' 0 4
4
Natalija Sobianina
Aleksandra Ševeliova
21:13 | 21:14 16' 21:9 | 21:12 18' 21:12 | 21:6 14' - 3 1
Playoff for places: 1 - 2
Round 1
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
A2.1 1d. 13:30 3 Vilma Kaikarienė + Ieva Kaikarytė 2:0 Natalija Sobianina + Aleksandra Ševeliova 21:13 21:14 20'

Playoff for places: 3 - 4
Round 1
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
B2.1 1d. 13:30 1 Laura Mikalajūnaitė + Sandra Bičkutė 2:0 Ugnė Gečaitė + Simona Braukaitė 21:19 21:8 18'

Playoff for places: 5 - 6
Round 1
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
C2.1 1d. 13:30 2 Gerda Ivaškevičienė + Gilmina Juškutė 2:0 Luiza Ivanauskaitė + Akvilė Jovaišienė 21:16 21:13 19'

Playoff for places: 7 - 8
Round 1
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
D2.1 1d. 13:30 3 Šarūnė Žygienė + Inga Berdešienė 2:0 - - Žana Libman + Tatsiana Kalasouskaya 21:5 21:14 16'

Playoff for places: 9 - 10
Round 1
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
E2.1 1d. 14:00 1 Vilma Juškienė + Olesija Rusinova 2:0 Seed 10 21:0 21:0


Registration time has expired





Print version