MIRROR VERSION LAST SYNC TIME: 2024-04-17 02:09 took:294.8 s.

 

Tournaments

[A] Narvesen Youth League Stage 3


2023 November 25 d.; BAUEN Badmintono Arena/Mega
MS WS MD WD
U-13: 24 1.4 27 1.5 12 1 12 1
U-15: 24 2.2 28 1.9 12 1.2 12 1
U-19: 3
U-19 B: 5 0.6 2 0.5

Round 1
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
16.1 1d. Arn Steffensen + Faustas Sabūnas Bye
16.2 1d. 13:40 6 Simonas Leonavičius + Adrijus Šatūnas 0:2 Vytis Raila + Motiejus Žemaitis 15:21 18:21
16.3 1d. 13:40 1 Domas Meškauskas + Eimantas Ronkaitis 2:0 Denas Jonas Miseckas + Dovydas Žukas 21:6 21:12
16.4 1d. Vincentas Sutkus + Jonas Butkus Bye
16.5 1d. Deividas Vaivada + Mykolas Raginis Bye
16.6 1d. 13:40 8 Milanas Kvietkauskas + Julius Baguckis 2:0 Benediktas Kuodys + Vilius Pileičikas 21:11 21:16
16.7 1d. 13:40 5 Oskaras Lubauskas + Donatas Draukšas 2:0 Adas Gumauskas + Kostas Kovas Rutkauskas 21:17 21:15
16.8 1d. Jokūbas Altaravičius + Julius Surgėla Bye
Round 2
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
8.1 1d. 14:40 4 Arn Steffensen + Faustas Sabūnas 2:0 Vytis Raila + Motiejus Žemaitis 21:7 21:8
8.2 1d. 14:40 6 Domas Meškauskas + Eimantas Ronkaitis 0:2 Vincentas Sutkus + Jonas Butkus 17:21 16:21
8.3 1d. 14:40 8 Deividas Vaivada + Mykolas Raginis 2:0 Milanas Kvietkauskas + Julius Baguckis 21:18 21:12
8.4 1d. 14:40 5 Oskaras Lubauskas + Donatas Draukšas 0:2 Jokūbas Altaravičius + Julius Surgėla 1:21 4:21
9-16.1 1d. Bye Simonas Leonavičius + Adrijus Šatūnas
9-16.2 1d. Denas Jonas Miseckas + Dovydas Žukas Bye
9-16.3 1d. Bye Benediktas Kuodys + Vilius Pileičikas
9-16.4 1d. Adas Gumauskas + Kostas Kovas Rutkauskas Bye
Round 3
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
4.1 1d. 16:00 3 Arn Steffensen + Faustas Sabūnas 2:0 Vincentas Sutkus + Jonas Butkus 21:10 21:7
4.2 1d. 16:00 1 Deividas Vaivada + Mykolas Raginis 0:2 Jokūbas Altaravičius + Julius Surgėla 16:21 18:21
5-8.1 1d. 16:00 2 Vytis Raila + Motiejus Žemaitis 0:2 Domas Meškauskas + Eimantas Ronkaitis 16:21 20:22
5-8.2 1d. 16:00 8 Milanas Kvietkauskas + Julius Baguckis 2:0 Oskaras Lubauskas + Donatas Draukšas 21:19 21:15
9-12.1 1d. 16:20 5 Simonas Leonavičius + Adrijus Šatūnas 2:0 Denas Jonas Miseckas + Dovydas Žukas 21:18 21:9
9-12.2 1d. 16:20 9 Benediktas Kuodys + Vilius Pileičikas 2:0 Adas Gumauskas + Kostas Kovas Rutkauskas 21:17 21:17
Round 4
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
2.1 1d. 16:40 5 Arn Steffensen + Faustas Sabūnas 0:2 Jokūbas Altaravičius + Julius Surgėla 18:21 18:21
3-4.1 1d. 16:40 8 Vincentas Sutkus + Jonas Butkus 0:2 Deividas Vaivada + Mykolas Raginis 11:21 14:21
5-6.1 1d. 17:00 9 Domas Meškauskas + Eimantas Ronkaitis 0:2 Milanas Kvietkauskas + Julius Baguckis 19:21 20:22
9-10.1 1d. 17:00 4 Simonas Leonavičius + Adrijus Šatūnas 2:1 Benediktas Kuodys + Vilius Pileičikas 21:12 21:23 21:15


Registration time has expired





Print version