MIRROR VERSION LAST SYNC TIME: 2024-02-21 02:08 took:213.6 s.

 

Tournaments

[A] Hummel Badminton League Season 2 Stage 4


2023 April 15 d.; Kauno sporto halė
MS WS MD WD XD
Suaug (A): 8 19.5 8 2.3 7 11.2 4 3.1 11 9.3
Suaug B (B): 13 4.5 15 4.4
Suaug C (C): 17 1.3 7 1.3 6 1.1 10 2.4
Suaug D (D): 7 1 9 1.3
Suaug E (E): 12 1 16 1 20 1.3

GROUP A

Team 123 Points Place
1
Darius Likas
Audrius Butkus
- 21:11 | 13:21 | 22:20 27' 21:15 | 17:21 | 25:23 30' 2 1
2
Aivaras Miliauskas
Mindaugas Dobilas
11:21 | 21:13 | 20:22 27' - 19:21 | 21:17 | 21:19 32' 1 2
3
Edmundas Bajorinas
Deimantas Baltrušis
15:21 | 21:17 | 23:25 30' 21:19 | 17:21 | 19:21 32' - 0 3

GROUP B

Team 1234 Points Set ratio Points ratio Place
1
Giedrius Paškevičius
Mindaugas Lilas
- 22:20 | 17:21 | 16:21 35' 21:13 | 22:20 19' 16:21 | 21:13 | 22:20 27' 2 5 | 3 157 | 149 2
2
Marijus Stankevičius
Paulius Janušauskas
20:22 | 21:17 | 21:16 35' - 21:12 | 21:18 20' 21:17 | 19:21 | 12:21 31' 2 5 | 3 156 | 144 1
3
Aleksėj Borisenko
Kristupas Pribuišis
13:21 | 20:22 19' 12:21 | 18:21 20' - 17:21 | 21:15 | 21:19 27' 1 2 | 5 122 | 140 3
4
Žilvinas Tamošiūnas
Rapolas Vedrickas
21:16 | 13:21 | 20:22 27' 17:21 | 21:19 | 21:12 31' 21:17 | 15:21 | 19:21 27' - 1 4 | 5 168 | 170 4
Playoff for places: 1 - 2
Round 1
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
A2.1 1d. 16:15 12 Darius Likas + Audrius Butkus 0:2 Marijus Stankevičius + Paulius Janušauskas 13:21 10:21 15'

Playoff for places: 3 - 4
Round 1
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
B2.1 1d. 16:15 9 Giedrius Paškevičius + Mindaugas Lilas 1:2 Aivaras Miliauskas + Mindaugas Dobilas 19:21 21:18 18:21 30'

Playoff for places: 5 - 6
Round 1
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
C2.1 1d. 16:15 8 Aleksėj Borisenko + Kristupas Pribuišis 2:0 Edmundas Bajorinas + Deimantas Baltrušis 21:17 21:18 18'

Playoff for places: 7 - 8
Round 1
# Time Court Team A Result Team B 1 Set 2 Set 3 Set
D2.1 1d. 1 Žilvinas Tamošiūnas + Rapolas Vedrickas Bye







Print version