MIRROR VERSION LAST SYNC TIME: 2024-02-21 02:08 took:213.6 s.

 

Tournaments

[A] Hummel Badminton League Season 2 Stage 4


2023 April 15 d.; Kauno sporto halė
MS WS MD WD XD
Suaug (A): 8 19.5 8 2.3 7 11.2 4 3.1 11 9.3
Suaug B (B): 13 4.5 15 4.4
Suaug C (C): 17 1.3 7 1.3 6 1.1 10 2.4
Suaug D (D): 7 1 9 1.3
Suaug E (E): 12 1 16 1 20 1.3

I Round

Quarter-Finals

Semi-Finals

Final

  • S1 Laimonas Vaškevicius
    Mantas Zinkevičius
    vs
    S16 Bye
    16.1
  • S8 Ignas Vaivada
    Steponas Januška
    36' 16:21 | 21:11 | 21:14
    S9 Giedrius Strumila
    Vidas Pilvinis
    16.2
  • S5 Saulius Eibukas
    Darius Kairys
    24' 21:18 | 21:19
    S12 Dainius Zinkus
    Artūras Kuodys
    16.3
  • S4 Arūnas Morkūnas
    Vygantas Garmus
    20' 21:8 | 21:19
    S13 Tomas Grigas
    Dovydas Navagrudskas
    16.4
  • S3 Donatas Rumšys
    Rimas Lavrukaitis
    32' 19:21 | 21:15 | 19:21
    S14 Mindaugas Danys
    Mindaugas Kancleris
    16.5
  • S6 Albertas Rimkus
    Audrius Vilčinskas
    30' 15:21 | 21:14 | 21:14
    S11 Valentinas Golubevas
    Ramūnas Ražanauskas
    16.6
  • S7 Eduard Goss
    Ramūnas Paškevičius
    33' 20:22 | 21:18 | 21:16
    S10 Ignas Lukoševičius
    KR Matas Revinskas
    16.7
  • S2 Artūras Olšauskas
    Andžej Mackevič
    19' 21:16 | 21:11
    S15 Dainius Čeplinskas
    Robertas Januševičius
    16.8
  • Laimonas Vaškevicius
    Mantas Zinkevičius
    23' 18:21 | 16:21
    Ignas Vaivada
    Steponas Januška
    8.1
  • Saulius Eibukas
    Darius Kairys
    22' 13:21 | 18:21
    Arūnas Morkūnas
    Vygantas Garmus
    8.2
  • Mindaugas Danys
    Mindaugas Kancleris
    31' 19:21 | 21:17 | 12:21
    Albertas Rimkus
    Audrius Vilčinskas
    8.3
  • Eduard Goss
    Ramūnas Paškevičius
    19' 15:21 | 15:21
    Artūras Olšauskas
    Andžej Mackevič
    8.4
  • Ignas Vaivada
    Steponas Januška
    21' 15:21 | 10:21
    Arūnas Morkūnas
    Vygantas Garmus
    4.1
  • Albertas Rimkus
    Audrius Vilčinskas
    30' 22:20 | 14:21 | 18:21
    Artūras Olšauskas
    Andžej Mackevič
    4.2
  • PLACES: 1,2
    Arūnas Morkūnas
    Vygantas Garmus
    33' 14:21 | 22:20 | 21:16
    Artūras Olšauskas
    Andžej Mackevič
    2.1
  • PLACES: 3,4
    Ignas Vaivada
    Steponas Januška
    30' 13:21 | 21:12 | 21:14
    Albertas Rimkus
    Audrius Vilčinskas
    3-4.1
PLACES: 5-8
  • Laimonas Vaškevicius
    Mantas Zinkevičius
    21' 21:13 | 21:17
    Saulius Eibukas
    Darius Kairys
    5-8.1
  • Mindaugas Danys
    Mindaugas Kancleris
    18' 21:17 | 21:14
    Eduard Goss
    Ramūnas Paškevičius
    5-8.2
  • PLACES: 5,6
    Laimonas Vaškevicius
    Mantas Zinkevičius
    29' 15:21 | 21:19 | 21:15
    Mindaugas Danys
    Mindaugas Kancleris
    5-6.1
PLACES: 9-16
  • Bye
    vs
    Giedrius Strumila
    Vidas Pilvinis
    9-16.1
  • Dainius Zinkus
    Artūras Kuodys
    31' 21:17 | 15:21 | 21:15
    Tomas Grigas
    Dovydas Navagrudskas
    9-16.2
  • Donatas Rumšys
    Rimas Lavrukaitis
    27' 20:22 | 21:16 | 21:9
    Valentinas Golubevas
    Ramūnas Ražanauskas
    9-16.3
  • Ignas Lukoševičius
    KR Matas Revinskas
    20' 19:21 | 17:21
    Dainius Čeplinskas
    Robertas Januševičius
    9-16.4
  • Giedrius Strumila
    Vidas Pilvinis
    33' 15:21 | 21:17 | 14:21
    Dainius Zinkus
    Artūras Kuodys
    9-12.1
  • Donatas Rumšys
    Rimas Lavrukaitis
    27' 17:21 | 21:14 | 21:16
    Dainius Čeplinskas
    Robertas Januševičius
    9-12.2
  • PLACES: 9,10
    Dainius Zinkus
    Artūras Kuodys
    30' 21:19 | 19:21 | 17:21
    Donatas Rumšys
    Rimas Lavrukaitis
    9-10.1








Print version